تمامی مطالب مطابق قوانین جمهوری اسلامی ایران میباشد.درصورت مغایرت از گزارش پست استفاده کنید.

جستجو

بازاریابی الکترونیک درشبکه های اجتماعی و فیس بوک

  مقدمه

   

  تعبیر قدیمی بازار به معنای محل ارتباط چهره به چهره مشتری و فروشنده و مکانی برای تلاقی عرضه و تقاضا ما بین آنهاست. در دنیای امروز با مجموعه تحولات و پیشرفتهای صورت گرفته شده در آن برای خرید و فروش به حضور فیزیکی دو طرف در یک مکان واحد نیازی نیست. گسترش وسایل و امکانات حمل و نقل و اطلاع رسانی و ارتباطی همانند تلفن و سیستم های پستی زمینه ای را به وجود آورد که شرکتها بتوانند سفارشات مشتریان خود را در سراسر جهان دریافت و کالای مورد نظر را برای آنها ارسال کنند. در تعاریف جدید دانش اقتصاد، بازار شامل مجموعه ای از خریداران بالقوه و بالفعلی است که برای دریافت کالا، خدمت و یا هر چیز با ارزش دیگر به وجود آمده است. به طور مثال بازار پول یا بازار سهام از جمله بازارهای مهمی هستند که برای تبادلات پولی و اعتباری تشکیل می شوند.

  با توجه به این تعاریف بازار الکترونیکی به جایگاههایی اطلاق می شود که نظام های عرضه و تقاضا با استفاده از بستر های الکترونیکی صورت می گیرد و سیستم های دریافت مبلغ کالا از مشتری و دریافت کالا از فروشنده کاملاً در محیط الکترونیکی و با استفاده از ابزارهای مدرنی چون رایانه، اینترنت و کارتهای اعتباری صورت می گیرد. از جمله ويژگی های بازارهای الکترونیکی می توان به گسترده شدن این بازارها در سطح بین الملل و در نوردیدن مرزهای جغرافیایی باشد. یکی از مهمترین عوامل ایجاد تحول و توسعه در ساختار و شکل گیری بازارهای مجازی ظهور اینترنت به عنوان مهمترین پدیده دو دهه اخیر می باشد. توسعه روز افزون اینترنت در کشورهای مختلف و گستردگی دامنه کاربری آن در دور افتاده ترین مناطق شهری و روستایی جهان موجب می شود تا راهها وشیوه های نوینی در سیستم های تجاری و به خصوص شیوه های بازاریابی که ما از آن به عنوان بازاریابی الکترونیکی تعبیر می کنیم بوجود آید.

  تمایل بیش از حد نوع بشر به گشت و گزار در وب سایت ها ( وب گردی) و عضویت در شبکه های اجتماعی زمینه را برای توسعه بیش از پیش بازاریابی الکترونیک و در نتیجه تچارت الکترونیک فراهم نموده .

  اهمیت این موضوع وقتی روش می شود که بدانیم موفق ترین شبکه اجتماعی یعنی فیس بوک دارای یک میلیارد کاربر فعال است،کاربرانی که می توانند یک مشتری بالقوه باشند.

  در این تحقیق که به روش کتابخانه ای تهیه شده است برآن شده ایم که به این سوال اساسی پاسخ گوییم که آیا از شبکه های اجتماعی بخصوص فیس بوک می توان به عنوان بستری برای بازاریابی الکترونیک استفاده کرد یا خیر؟

  دانلود مقاله


  این مطلب تا کنون بار بازدید شده است.
  ارسال شده در تاریخ جمعه 16 مهر 1395 [ گزارش پست ]
  منبع
  برچسب ها : , , , , , , ,

آمار امروز سه شنبه 25 مهر 1396

 • تعداد وبلاگ :55475
 • تعداد مطالب :158397
 • بازدید امروز :445281
 • بازدید داخلی :43869
 • کاربران حاضر :246
 • رباتهای جستجوگر:388
 • همه حاضرین :634